תגלית השנה של מרכז הפועל: נועם ממו

סגן אלוף אירופה בריצת 800 מטר (18-), נועם ממו מהפועל עמק חפר, הוא ללא ספק תגלית מרעישה. הוא רושם תקדימים עבור מסלול הריצה הישראלי ומנפץ שיאים סדרתי. הוא הישגי ושאפתן, מופיע לארועים גדולים במלוא מובן המילה, מציב מטרות ועומד בהן. "עונה כזו היא בסיס למה שאני יכול לעשות בעתיד והיא נתנה לי אמונה בכך שאני יכול להצליח באתלטיקה"

שיתוף:

 נער בן 16 הצליח לרגש השנה את הספורט הישראלי לא רק כי מדובר בענף הראשי של המשחקים האולימפיים, האתלטיקה הקלה, אלא שמזמן כבר לא נראה רץ כל כך איכותי ומצליח ברמה הבינלאומית, ששובר שיא אחרי שיא, תקדים אחר תקדים.

נועם ממו ממגדל העמק ניפץ את כל השיאים הלאומיים מתחת גיל 16 בריצות הספרינטים הארוכים החל מ-300 מטר ועד 800 מטר, כשבמרחק האחרון הוא מנפק את רגע השיא של השנה, תקדים ישראלי בדמות מדליית כסף באליפות אירופה מתחת גיל 18, שהתקיימה בירושלים.

ואם את הקטגוריה מתחת גיל 16 הוא סיים כשיאן ישראל למרחקים 300, 400, 600, 800 מטר, הרי שהחל מהשנה, בקטגוריה של מתחת גיל 18, הוא מחזיק בשיאי ישראל ל-400 ו-800 מטר. ולא רק זאת: השיא שלו ב-400 מטר, 47.63 שניות, הוא גם השיא הלאומי מתחת גיל 20. שיאו ב-800 מטר, 1.50.83 דקה, רחוק בעשירית השניה משיאו הלאומי (20-) בן 42 השנים של עוז כץ.

ממו: "הופתעתי לשמוע שאקבל את פרס תגלית השנה של מרכז הפועל מבין כל הענפים בישראל ולא רק באתלטיקה ואני מאוד שמח על כך. קיוויתי להצליח השנה אבל לא ידעתי בדיוק עד כמה. שמח שזה הלך ככה".

מה ההישגים השנה מאותתים לגבי העתיד?

"עונה כזו היא בסיס למה שאני יכול לעשות בעתיד והיא נתנה לי אמונה בכך שאני יכול להצליח באתלטיקה. בעונה הבאה אתחרה באליפות אירופה מתחת גיל 20 וגם שם אני מכוון לפודיום למרות שאהיה הכי צעיר בתחרות. עדיין לא החלטתי אם זה יהיה 400 או 800 מטר. אני לא נלחץ מהציפיות ויודע שצריך להתמודד איתן".

מה הביא אותך להצלחה הגדולה, להיות סגן אלוף אירופה?

"המאמן שלי אמיר רמון. אנחנו מבינים זה את זה. הוא מבין אותי לא רק כאתלט אלא גם כאדם, והוא יודע איך אני צריך להתאמן".

מה אתה לוקח איתך מרגעי הקסם בירושלים?

"כל התחרות היתה חוויה אחת גדולה. אני זוכר שלפני הזינוק זיהיתי בקהל את האנשים שאני מכיר והיתה התרגשות. בסוף היתה שמחה גדולה עם המדליה ועם הטקס על הפודיום".

באותו נושא