טקס פרסי הפועל 22

כוכבי השנה של טקס פרסי מרכז הפועל המסורתי היו דריה אטמנוב, ספורטאית השנה, ואסף יסעור, ספורטאי השנה, שקיבלו את הפרסים הראשיים מאת מנכל מרכז הפועל יורם ארנשטיין ויור דירקטוריון הפועל פרוספר בן חמו בהשתתפות מאות ספורטאים, מאמנים ופעילים, וכן יור שדולת הספורט בכנסת חכ סימון דודסון.

שיתוף:

יור דירקטוריון הפועל, פרוספר בן חמו אמר בטקס: "אתם הגאווה של מרכז הפועל, אתם דור העתיד של המדינה. הפועל ימשיך לתמוך בכם כדי שתמשיכו להביא תוצאות וגם אם לא תביאו, נמשיך לתמוך בכם. תודה לכם על פועלכם בשם כל דירקטוריון הפועל, תמשיכו לעשות ספורט כי ספורט הוא דבר מאחד".

מנכל מרכז הפועל, יורם ארנשטיין: "כיף לראות כאן את כולכם ואני מרגיש שכולנו חברים. מצב הספורט בישראל לא טוב כיום כי התקציב הממשלתי והאיטיות בה הוא עובר אליכם גורמים לכך שצריך להיות משוגע אמיתי כדי לנהל מועדון ספורט בישראל. בנוסף לכך חסרים מתקנים. מצפים שילדות יבואו לחוג בעשר בלילה כשהאולם מתפנה אז איך יהיה כאן ספורט נשים? לשם כך באים המרכזים, גם מכבי וגם הפועל. אנחנו עושים את העבודה השחורה עבור משרד הספורט ומדינת ישראל כדי שיהיה פה ספורט. אבל אנחנו נמשיך ונתמוך, נמשיך להיות חברים גם אם כועסים לפעמים בין חברים".

חכ סימון דודסון פנה מעל הבמה אל יורם ארנשטיין ואמר: "יורם, אדם עם כזו אהבה לספורט לא ראיתי. תודה לך בשם כל הספורט הישראלי. תקציב הספורט בישראל הוא בדיחה אבל בזכות שדולת הספורט עשינו כמה דברים חשובים כמו מיסוד מעמד המאמן בישראל כמקצוע לכל דבר ורפורמה במעמד הספורטאים בצבא".

עופר בוסתן, ראש מינהל הספורט במשרד התרבות והספורט: "זו היתה שנה לא פשוטה לספורט בה המרכזים תרמו רבות למען פעילות מבורכת זו. תודה ליורם ולכל אנשי הפועל על סיוע בציוד, סיוע לפריפריה, ותודה לספורטאים והמאמנים על כל ההישגים הנהדרים".

אלופת אירופה בהתעמלות אמנותית, אטמנוב, הוכתרה לצד אלוף העולם הפאראלימפי בטקוואנדו, יסעור, וזכו למירב התשואות הערב באיצטדיון נתניה שם נערך הטקס השנתי.

אטמנוב מהפועל ראשלצ, עדיין סוחבת את הפציעה שמנעה ממנה ברגע האחרון הופעה באליפות העולם, אמרה:
כיף ומרגש. לא הייתי מאמינה לפני שנה שבכלל יכול לקרות דבר כזה אבל עבדתי קשה מאוד, קיוויתי להצליח ואני תמיד מכוונת גבוה".

יסעור, שאיבד את שתי ידיו לפני שבע שנים בהתחשמלות: "לא דמיינתי ולו לרגע ששבע שנים אחר כך אהיה במקום בו אני עומד היום. אני שמח על הדרך שעברתי. היא ארוכה ועדיין לא נגמרה".

המאמנת האישית של אטמנוב, איילת זוסמן, הוכתרה כמאמנת השנה בענפים האישיים כשהיא גם אחראית כמאמנת הראשית של נבחרת ישראל למדליית הכסף של מתעמלות התרגיל הקבוצתי באליפות העולם.

מאמן השנה הוא יחיעם שרעבי, מאמנו האישי של יסעור ושל המדליסטים מאליפות אירופה, בטקוואנדו, אבישג סמברג, נמרוד קרביצקי ורבקה באייך, כולם משרעבי אמנויות לחימה שבמרכז הפועל.

תגלית השנה הוא נועם ממו בן ה-16 מהפועל עמק חפר, סגן אלוף אירופה (18-) בריצת 800 מטר.

מאמנת השנה בענפים הקבוצתיים היא שירה העליון, שהובילה לזכייה באליפות את אליצור רמלה כדורסל נשים המשתייכת למרכז הפועל.

מאמן השנה בענפים הקבוצתיים הוא אליניב ברדה, שהוביל את הפועל באר שבע לזכייה בגביע המדינה ולשלב הבתים של הקונפרנסליג בכדורגל. ברדה, שלא תכנן להיות מאמן כלל, אמר: ""הכל קרה מהר מאוד אבל ההישג נובע מאמונה, נחישות, התמדה וצניעות, שהיא תכונה לא פחות חשובה".

באותו נושא