כנס אגודות הפועל – תמורות ואתגרים בספורט הישראלי הפתחה של שנת 2024

שיתוף:

מנכ"לית מרכז הפועל: "בשנת 2024 מרכז הפועל יקצה בתקציב הספורט העממי מיליון ₪ לטובת הנצחת הנופלים והנרצחים שהיו חלק ממשפחת הפועל".
היום (רביעי) התקיים באצטדיון נתניה כנס פתיחת שנה של אגודות הפועל שהתמקד בנושא תמורות ואתגרים בספורט הישראלי בפתחה של שנת 2024. בכנס השתתפו 400 אנשי ונשות אגודות הפועל מ-200 אגודות שונות בכל הענפים. כחלק משינוי מדיניות שהמרכז מוביל ובמטרה להמשיך לסייע לאגודות באופן יעיל יותר הוצגו לחברי האגודות מידע הנוגע לשינויים בנהלי התמיכה של המדינה והאתגרים של שנת 2024 בניהול אגודה תחת נוהל שר אוצר. כמו כן הסברים על תקציב התמיכות ותוכנית המתקנים, קבלת תרומות לאגודות והליך דיווח האגודות במערכת המרכבה.
המרכז הכריז על מערך התמיכה החדש והשירותים המקצועיים בפתיחתה של שנת המאה של הפועל בסימן מקצוענות ומצויינות. בנוסף, התקיים פאנל עם בכירים בעולם הספורט בנושא המכשולים הצפויים לנו בשנת 2024. בפאנל השתתפו יו"ר הפועל ת"א בכדורסל – רמי כהן, ראשת מינהל הספורט – חמוטל זוזוט צדקה, מנכ"ל הוועד האולימפי – גילי לוסטיג, בעלים הפועל ב"ש בכדורגל – אלונה ברקת, יו"ר ועדת המשנה לספורט בכנסת – ח"כ סימון דוידסון ומנהלת המחלקה לספורט במועצה האזורית שער הנגב – דפנה סיבוני.
יו״ר מרכז הפועל, פרוספר בן חמו פתח את הכנס ואמר: "אני נרגש לפתוח יחד איתכם את שנת 2024. אחרי עבודת מטה רצינית מרכז הפועל מתייעל ומשנה את תורתו והעדות הראשונה לכך היא גיוס אנשי מקצוע חדשים שהוספנו לנבחרת. בנוסף, נמשיך להעצים נשים בעולם הספורט בהובלתה של המנכ״לית, כנרת צדף. יחד אני מאמין שנצעיד את מרכז הפועל קדימה".
מנכ"לית מרכז הפועל, כנרת צדף: "אירועי ה-7 באוקטובר לא פסחו על איש. מתחילת המלחמה מרכז הפועל התגייס באופן מלא והיה כתובת עבור המפונים שעולמם חרב עליהם והיו זקוקים לסיוע. בין הנופלים בשבת השחורה ובלחימה- שחקנים, מאמנים ואוהדים רבים. מרכז הפעול הקצה השנה תקציב מיוחד על סך 1 מיליון ₪ להנצחתם שיבוא לידי ביטוי באירועי ספורט שיערכו בשיתוף אגודות הפועל לזכרם".
בעלים של קבוצת הכדורגל הפועל ב״ש, אלונה ברקת: "קרתה תופעה מדהימה בקרב האוהדים- כולם חברו למטרה אחת והתנדבו יחד בפעילויות רבות. האיחוד הזה שכל כך נחוץ במדינה שלנו הגיע מהספורט. צריך להבין שקרה לנו אסון נוראי ואנחנו צריכים להיות במקום אחר כחברה".
דפנה סיבוני, מנהלת המחלקה לספורט במועצה אזורית שער הנגב שתושביה מפוזרים בכל רחבי הארץ: "במיוחד עכשיו ספורט מאוד משמעותי עבור הילדים ואפילו טוב יותר מכל פסיכולוג. ילד שרצחו את ההורים שלו או שאחותו נחטפה והביאו לו את המאמן שלו שהוא מכיר ואוהב- עושה לו טוב ועוזר לו להתמודד עם הטראומה והמשבר האישי שלו".
יו״ר ועדת הספורט, חה״כ סימון דוידסון: "בייחוד בתקופה זו אנו רואים את החשיבות של הספורט בחיזוק החוסן הנפשי והפיזי של ילדי ישראל. הספורט נוגע ברווחה, בחינוך בבריאות ואפילו בביטחון המדינה ולכן אני מתכוון להילחם על כל שקל בתקציבי הספורט".
בסיום הכנס קיבלו אגודות הפועל במתנה ערכת אימון יוקרתית של חברת Blazepod. תודה לכל המשתתפות והמשתתפים ובהצלחה בשנת 2024!
תמונות באדיבות: אורי עשור – מרכז הפועל.
באותו נושא