9000 ספורטאים בספורטיאדה ה-40 שנפתחה הבוקר

המהדורה ה-40 של ארוע הספורט הגדול בישראל ובין הגדולים בעולם כולו, הספורטיאדה של הפועל, נפתחה הבוקר באילת עם 9000 ספורטאים שיתחרו במשך שלושה ימים לאחר שהמפעל הושבת במשך שנתיים בגלל הקורונה.

שיתוף:

ה"אולימפיאדה" לספורט מקומות עבודה" על 15 ענפיה, כולל לבעלי מוגבלויות, הוזנקה הבוקר באופן מסורתי עם המרוץ ל-5 קמ בשטח, כשהחידוש הוא תו התקן הרשמי של איגוד האתלטיקה, שניתן לראשונה לתחרות זו. גיזצ'ו פנטה ניצח עבור נבחרת בנק לאומי ועדי גלבוע השלימה דאבל בנשים בריצה בה השתתפו 500 רצות ורצים.

את המרוץ הזניק מנכל מרכז הפועל יורם ארנשטיין, שאמר אמש בטקס הפתיחה החגיגי: "שלוש שנים אנחנו כבר מחכים כדי להראות שוב שספורט מקומות העבודה הוא ארוע הספורט החזק בישראל ושאת המנגינה הזו אי אפשר להפסיק. אני מבקש מיור ועדת הספורט בכנסת שנמצא כאן, חכ סימון דוידסון, לדאוג שלא רק המפעלים יתמכו במפעל החשוב הזה אלא גם המדינה".

חכ דוידסון שהגיע לברך את הספורטאים, אמר: "ככל שיהיו יותר מסגרות ספורט בישראל כך יגיעו פחות ילדים אל הפשע. מרכז הפועל הציל את מועדוני הספורט מקריסה במשבר הקורונה והוכיח שיחד עם ההסתדרות אפשר לעשות מהפך בספורט בישראל".

יור ההסתדרות ארנון בר דוד, שהכריז רשמית על פתיחת הספורטיאדה ה-40, אמר בטקס: "ההסתדרות עושה ותמשיך לעשות רבות למען הנחלת אורח חיים בריא לעובדים בישראל, ואנחנו נמשיך להעצים את המפעל האדיר הזה של הפועל, מרכז הספורט שמוביל את הספורט הישראלי כולו".

זינוק גדול במספר הנשים המשתתפות בספורטיאדה חל בזכות ענף הכדורשת, ויור דירקטוריון הפועל, פרוספר בן חמו, ציין זאת בדבריו: "יותר ויותר ספורטאיות מצטרפות לספורט מקומות העבודה, וגם בהפסקת הקורונה הוכח שכלום לא יכול לשבור את הספורט".

יור ההתאחדות האירופית לספורט מקומות עבודה הגיע לאילת יחד עם בכירים נוספים מהיבשת כדי להתרשם מהמפעל. הזמר איתי לוי הופיע בטקס הפתיחה אליו שלח ראש עיריית אילת אלי לנקרי, השוהה בחו"ל, סרטון ברכה, ואורחת הכבוד היתה האלופה האולימפית בהתעמלות, לינוי אשרם מהפועל ראשון לציון.

באותו נושא