רשת לצעירים

קבוצת הפאר של הכדורעף הישראלי, הפועל "מילואות" מטה אשר עכו, הדהימה את סטיאווה בוקרסט עם מהפך לא שגרתי אותו חוללו צעירי המועדון בשמינית גמר גביע האתגר האירופי. עכשו חולמים בצפון על הצלחה גם בגומלין ברומניה כדי לרשום העפלה היסטורית לרבע הגמר. בכל מקרה נהנים במטה מאולם משודרג ומהתרחבות מעגל האוהדים. "אנחנו שמורת טבע" אומר המאמן נועם כץ

שיתוף:

 "יש לנו מחויבות לשמור על הכדורעף כענף מספר אחת באזור. יש מסורת ומנסים לשמר אותה". כך אומר נועם כץ, מאמן הפועל "מילואות" מטה אשר עכו והמנהל המקצועי של האדומים, בעיצומם של ימים מרגשים בתולדות המועדון המיוחד הזה, מהפנינות של הספורט בצפון הארץ ובכלל.

השבוע תמריא הקבוצה לרומניה שם תתמודד בגומלין שמינית גמר גביע האתגר האירופי מול סטיאווה בוקרסט, ואמנם היא אנדר-דוג מול קבוצה הכוללת שישה זרים, אבל המטה, רק עם שלושה זרים, חוללה הפתעה במפגש הראשון באולם נעמן.

כשהיא בפיגור 2-0 במערכות ופיגור 23-19 במערכה השלישית בואכה הפסד 3-0 חלק ומדכא, השאיר כץ את אחד הזרים על הספסל ושלח את הצעירים, אנוש שטיפט המקומי מקיבוץ אילון, עילאי חבר שהוא בנו של כוכב העבר אורי חבר, אופק חזן ועמרי רויטמן, אל הפרקט המחודש של האולם המיתולוגי.

אלף הצופים לא ישכחו לעולם את החוויה. הצעירים הצדיקו את הקרדיט ולקחו עמם את הפועל, ביחד עם הקפטן אלכס אוסוקין, אל מהפך מדהים שהסתיים בניצחוןמהדהד 2-3.

יור המועדון מיכאל קישון, מספר כי יש גם כוונה כללית של הצערה העונה: "הקבוצה צעירה יותר, כשארבעת הצעירים שתרמו למהפך הם חלק מהשמינייה הראשונה באופן כללי העונה. היתה לנו בשנים האחרונות, לטוב ולרע, קבוצה מבוגרת, והחלטנו לחדש אבל לא צפינו שדווקא במשחק כזה מול יריבה אירופית חזקה זה יצליח. עד עכשו אני לא מבין איך ניצחנו את המשחק".

כץ: "החלטנו שנותנים העונה צ'אנס לצעירים ומתברר שגם הקהל אוהב את זה. הולך לנו טוב ואנחנו מרוצים מהתלהבות הקהל. יש פה טירוף שלא היה אף פעם. בעבר היו מגיעים למשחקים רק מהקיבוצים ליד אבל עכשו מגיעים מכל רחבי האזור. חבל שבכל הארץ לא רואים את זה ולא מספיק מודעים. אנחנו שמורת טבע של כדורעף".

חניכיו של כץ עברו לפני הרומנים את פרומטיי מאוקראינה ומילוטאס מיוון, כשבליגה המקומית נרשם הפסד רק לאלופה והמוליכה מכבי תל אביב החזקה. אם יעברו ביום חמישי את סטיאווה תירשם היסטוריה במועדון, כשהקבוצה תעפיל לראשונה לרבע גמר באירופה.

כץ: "היה לנו נס בשבוע שעבר ונתפלל לנס נוסף. זה חנוכה לא? יהיה קשה אבל ננסה לעשות היסטוריה".

מעבר לעניינים המקצועיים, המועדון נהנה מאולם משופץ הכולל פרקט חדש ויציעים משודרגים ומונגשים לנוחיות כלל האוכלוסיה, ואמנם יש פחות מושבים (1500 כיום), אבל הכל נראה טוב יותר ונעים יותר.

קישון: "גם מהאורחים מחו"ל קיבלנו מחמאות על האולם היפה. יש לנו גם קהל חדש מההרחבות של הקיבוצים, שמגלה את הקבוצה ואת המשחק, ונדבק בשגעון".

600 ילדים מגיל 7 עד 18 פעילים במחלקה הצעירה, שפעילה גם בעכו, במגזר הערבי, ומתאמנת באולמות שבאילון, בית העמק, רגבה, גשר הזיו, עברון ועוד.

קישון וכץ היו רוצים עוד מהמגזר וגם עוד נשים, אבל האתגר לא פשוט. קישון: "לא פשוט להכניס את הכדורעף לעכו ולמגזר הערבי. זה עניין של השקעה ושל מאמנים, וכידוע, חסרים מאמנים בפריפריה. יש עליה במספר הנשים אבל לא תהיה פריחה ללא תקציב אלא אם כן הענף יתוקצב כמו כדורגל וכדורסל".

באותו נושא