ספורטאי השנה של הפועל: אסף יסעור

אלוף העולם לטקוואנדו פאראלימפי מהווה השראה לאחר שהתאושש מהתחשמלות לפני שבע שנים והשתקם באמצעות הספורט ויכולות מנטליות ופיזיות מעוררות השראה. גם הוא תוצרת של שרעבי אמנויות לחימה, וכמו יתר החניכים של יחיעם שרעבי, הוא מכוון הכי גבוה שאפשר כולל פריז 24. "למדתי הרבה ואני שמח שאחרי כל הרגעים המאתגרים מצאתי את הדרך שלי ומבחינתי אני רק בהתחלה. לפני באופק יש את אולימפיאדת פריז 24 ומטרות נוספות"

שיתוף:

"לרגעים זה נראה כמו סוף העולם" משחזר ספורטאי השנה של מרכז הפועל, אלוף העולם לטקוואנדו פאראלימפי, אסף יסעור, את הדרך שעבר מאז התחשמל ואיבד את ידיו.

"לא דמיינתי ולו לרגע ששבע שנים אחר כך אהיה במקום בו אני עומד היום. אני שמח על הדרך שעברתי. היא ארוכה ועדיין לא נגמרה. עברתי הרבה דרך השיקום, הכניסה לספורט, וגם היא לא היתה לפי הספר".

אסף בן ה-20, תלמיד מועדון שרעבי אמנויות לחימה המשתייך למרכז הפועל, חניכו של מאמן השנה יחיעם שרעבי, פרץ השנה לתודעה כשזכה במדליית הזהב של אליפות העולם בטורקיה, כשנה לאחר שהפסיד בקרב המכריע את הכרטיס הפאראלימפי לטוקיו 21.

"חיי השתנו לחלוטין מאז הייתי ילד ברמת הגולן שם קרתה התאונה", מספר אסף, במקור מאלונימהבשן. "למדתי הרבה ואני שמח שאחרי כל הרגעים המאתגרים מצאתי את הדרך שלי ומבחינתי אני רק בהתחלה. לפני באופק יש את אולימפיאדת פריז 24 ומטרות נוספות".

המאמן שרעבי: "אסף הוא בעל יכולות מיוחדות, ולמרות שיריביו מתחרים עם שתי ידיים רגילות והוא חשוף יותר לבעיטות, יכולותיו המנטליות והפיזיות מתגברות על החיסרון והוא מוצא את עצמו על הפודיום כמעט בכל תחרות".

על היום הגדול בחיו עד כה, בסיומו מצא עצמו מוכתר כאלוף עולם, הוא מספר: "חודשיים לפני כן הפסדתי בקרב השני שלי באליפות אירופה אבל בטורקיה היום התחיל טוב. יום ארוך עם חמישה קרבות ארוכים ומפרכים. ניצחתי בין היתר את אלוף העולם הרוסי בחצי הגמר, ובגמר גברתי על הטורקי המקומי שניצח אותי באליפות אירופה. אלה היו חמש דקות מתישות של קרב והיום הסתיים עם חיוך על הפנים. להיות אלוף עולם זה משהו שכל ספורטאי חולם עליו".

בנוסף, אסף זכה במדליית הזהב של גראנפרי פריז ומדליית הכסף בגראנפרי סופיה. בזמנו הפנוי הוא מדריך סקי לילדים עם מוגבלויות והוא מהווה השראה לרבים.

על בחירתו כספורטאי השנה של הפועל אמר: "זה מדהים ומרגש מאוד. תואר מיוחד שמחמם את הלב".

באותו נושא