ספורטאי השבוע של אתר מרכז הפועל: אור קורנליוס

המצטיין המפתיע של משחק גמר גביע המדינה בכדורסל הוא לייט-בלומר שנדד בכל הליגות ועל כל מפת ישראל עד שמצא מקומו בין אדומי בירת ישראל, בנבחרת ישראל, ועכשו התיאבון שלו רק גדל אחרי דקות התהילה בארנה הירושלמית. "אישית, כל החיים לא האמינו בי וזה משהו שדוחף אותי קדימה ואת כולנו העונה כקבוצה לאחר שהיו הרמות גבה עלינו ועלי"

שיתוף:

 מועדון: הפועל ירושלים

גיל: 27

שורשים: אבא גרג קורנליוס זכה באליפות ובגביע המדינה במדי מכבי תל אביב בשנות השמונים.

התחלה: "אבא לא דחף אותי לכדורסל. דווקא בפארק היינו משחקים בייסבול ופוטבול אבל התחברתי לכדורסל והתחלתי בגיל 6 במכבי ראשון לציון שם אני גר עד היום".

מסלול: הרבה נדודים החל מהבכורה בבוגרים בליגה הארצית במדי בת ים. "בראשון לא קיבלתי דקות משחק וגם כשהגעתי לליגת העל במדי קבוצות אחרות זה לא צלח עד שהגעתי להפועל ירושלים ושם זה בית. הקהל המדהים, ההנהלה, הצוות המקצועי, השחקנים שהם חומר מיוחד. כולם דואגים לך שם ואני שמח להיות שם".

עצות מאבא: "לא ראיתי אותו משחק אבל שמעתי שהיה קשוח, אגרסיבי, לא פראייר. הוא נתן לי עצות בשבוע של הגמר ואמר לי תיהנה מהרגע, מהחוויה, מהתחושות שקשה להסביר. ברוך השם זה הצליח והיה מרגש מאוד לזכות בגביע המדינה".

שיא הקריירה: "חד משמעית הזכייה בגביע אחרי כל הדרך שעברתי. וזה לא הסוף. לקחתי שלוק ובא לי עוד"

ההצטיינות בגמר: "זה לא שנתתי הצגה. עשיתי כמה מהלכים בזמן הנכון וזה התחבר לנו. ההצגה היתה של המאמן ג'וקיץ'. זהו סוד הניצחון. מאמן שמשקיע המון שעות מזמנו, כל היום באולם, מנתח דברים מקטן ועד גדול. בהחלט מאמן מיוחד כמותו לא חוויתי. יודע לקרוא את השחקנים ואיך לפנות לכל אחד".

באופק: "להגיע לאימונים ולעבוד קשה, זו הדרך. חלום ילדות שלי היה להגיע לנבחרת והתרגשתי כשזה קרה לאחרונה. עם הקבוצה אני רוצה להגיע כמה שיותר רחוק בליגה ובגביע אירופה לאלופות ולהמשיך לרצות עוד ועוד. כל השחקנים אצלנו נמצאים במיינד-סט הזה, ויחד עם הקהל יש כאן אווירה כמותה לא חוויתי בשום מקום".

רגעי התהילה האישית בגמר: "ניסיתי לעשות הכל כדי שננצח. ארבע הדקות האחרונות של המשחק היו הארוכות ביותר בקריירה שלי. מכבי תל אביב חזרו וצמצמו את הפער, איכשהו הכדור הגיע אלי והזריקה שלי נכנסה לסל. לא חשבתי לחגוג אלא רצתי לשמור על השחקן שלי. סטפ ביי סטפ (צעד אחר צעד). מדהים".

אמונה: "מאמין בבורא עולם, מניח תפילין. גדלתי בבית מרוקאי עם אמא מרוקאית ואין על הצד המרוקאי. עברתי כשלונות ואני לומד להבין שהכל לטובה, הכל מלמעלה ורק חשוב להיות אדם טוב. אהבת חינם זו דרך חיי. האל שומר".

מוטו לפני כל משחק: "רק צריך לעשות את העבודה שלי, לתרום לקבוצה, להתמקד בתפקיד שלי ולעשות אותו הכי טוב".

מחוץ לספורט: "משחק בסוני ומאז הקורונה לומד כלכלה וניהול באוניברסיטה הפתוחה. יש חיים אחרי הכדורסל בסך הכל".

אירופה: "תמיד רלוונטי, ולייצג את מדינת ישראל בנבחרת".

אליפות להפועל ירושלים: "אנחנו רוצים להוכיח לכולם שטעו לגבינו בהערכות הקודרות. זה המיינד-סט של כולם אצלנו. אישית, כל החיים לא האמינו בי וזה משהו שדוחף אותי קדימה ואת כולנו העונה כקבוצה לאחר שהיו הרמות גבה עלינו ועלי. זו קבוצה של מוכשרים שעובדים קשה ורוצים להוכיח את עצמם בכל אימון ובכל משחק".

ליגת האלופות: "אני מקווה שניקח כל תואר. כמו שאני משחק פינג פונג להנאתי? כך גם שם צריך לעבוד קשה ולקוות לטוב".

באותו נושא