ספורטאית השנה של הפועל: דריה אטמנוב

דריה אטמנוב הוכיחה כי הפועל ראשון לציון היא כבר פירמה עולמית בהתעמלות אמנותית. פחות משנה אחרי הכתרת לינוי אשרם כאלופה אולימפית, הוכתרה הנערה התיכוניסטית וחברתה למועדון של אשרם, כאלופת אירופה לבוגרות. "כיף ומרגש. לא הייתי מאמינה לפני שנה שבכלל יכול לקרות דבר כזה אבל עבדתי קשה מאוד, קיוויתי להצליח ואני תמיד מכוונת גבוה".

שיתוף:

אחרי הזכייה המרגשת של מתעמלת הפועל ראשון לציון, לינוי אשרם, באולימפיאדת טוקיו 21, והעיסוק בשאלה אם תמשיך או תפרוש, לא האמין רוב ציבור חובבי הספורט כי במועדון מתבשלת כבר כוכבת נוספת.

אז לינוי פרשה, וכמו מטאור נחתה על ראש הפודיום של אליפות אירופה בתל אביב, נערה שחוגגת השנה רק 17, דריה אטמנוב, אלופת אירופה לנשים בהתעמלות אמנותית. גם היא מהפועל ראשון לציון, גם היא חניכתה האישית של איילת זוסמן, שהיתה המאמנת האישית של אשרם ומאז טוקיו היא המאמנת הראשית של הענף בישראל

אטמנוב משחזרת את הרגע הגדול באליפות אירופה: "פשוט רציתי לעשות את הכי טוב שלי, להיראות הכי טוב שאפשר, ולא חשבתי בכלל על מדליות. זה לא משהו שאתה חושב עליו תוך כדי תחרות. רציתי ליהנות ואני שמחה שזה קרה כי נהנתי מהתמיכה המטורפת של הקהל בארץ. האמת הופתעתי מכך שזה נגמר עם מדליית זהב".

על בחירתה כספורטאית השנה של הפועל היא אומרת: "כיף ומרגש. לא הייתי מאמינה לפני שנה שבכלל יכול לקרות דבר כזה אבל עבדתי קשה מאוד, קיוויתי להצליח ואני תמיד מכוונת גבוה".

סוף השבוע האחרון היה פחות נוצץ כשדריה נפצעה ממש ערב הופעתה באליפות העולם אבל היא אופטימית: "התחלנו כבר בשיקום ואנחנו עם הראש קדימה. נחזור חזקים יותר. התיאבון גדל עם הזמן ואני מאמינה שאם הוכחתי שאני מסוגלת לנצח אז אני יכולה להמשיך ולהצליח".

וקשה שלא לשאול את דריה על חברתה למועדון, האלופה האולימפית המכהנת לינוי אשרם, כיצד היא, דריה, מסתכלת עליה.

"לינוי היא דגמא והשראה לכל דבר. אני מאוד רוצה לשחזר את ההישגים שלה. זה היה כבוד גדול וזכות ענקית בשבילי לגדול איתה בהפועל כי היא מתעמלת מדהימה".

באותו נושא