מאמנת השנה של הפועל בענפים האישיים: איילת זוסמן

שנה שניה ברציפות מוכתרת איילת זוסמן מהפועל ראשון לציון כמאמנת השנה בענפים האישיים. חניכתה האישית דריה אטמנוב זכתה באליפות אירופה, ומתעמלות התרגיל הקבוצתי הוכתרו כסגניות אלופות העולם תוך כדי השגת הכרטיס לאולימפיאדת פריז 24, הישג לו אחראית זוסמן כמאמנת הראשית של נבחרת ההתעמלות האמנותית. "אני אוהבת את מה שאני עושה ונהנית מהעבודה ולכן חזרתי מהר לעניינים אחרי טוקיו" מסבירה זוסמן כיצד לא כבה הלהט שלה אחרי שהובילה את לינוי אשרם לזכיה בטוקיו לפני שנה

שיתוף:

 כמאמנת אישית הגיעה איילת זוסמן לטופ כשהובילה את לינוי אשרם לזכות אשתקד במדליית הזהב האולימפית בטוקיו. ממש לא מובן מאליו שגם השנה היא שומרת על תואר מאמנת השנה של מרכז הפועל ולא נחה על זרי הדפנה האולימפיים.

זוסמן מהפועל ראשון לציון מונתה לתפקיד המאמנת הראשית של נבחרת ישראל בהתעמלות אמנותית לאחר טוקיו 21, וממש השבוע הבטיחו מתעמלות התרגיל הקבוצתי את מקומן בפריז 24 כשקבעו הישג חסר תקדים לישראל, מדליית כסף בתרגיל הקבוצתי באליפות העולם. לזה הצטרף המקום השישי של עדי כץ בתחרות האישית, וגולת הכותרת, הזכייה באליפות אירופה של דריה אטמנוב, חניכתה האישית של זוסמן בראשלצ, קודם לכן, בתחרות שהתקיימה בתל אביב.

זוסמן: "אני גאה ומאושרת על הבחירה בי מצד מרכז הפועל. הנבחרת הביאה הישגים מרשימים, מדליות וכרטיס לפריז, וכן הצלחנו באליפות אירופה שהתקיימה בתל אביב".

חשבת ברגעים אחרי טוקיו שתוך פחות משנה יהיו לך הישגים כאלה?

"אני פחות חושבת ויותר עושה. יש לנו צוות מאמנות מהטובות בעולם, שעובדות מאוד קשה. במשך תשעה חודשים מאז טוקיו היתה בנבחרת עבודה משותפת, עבודה קשה, שהניבה תוצאות".

לא הרגשת צורך לנוח אחרי טוקיו? פסק זמן כלשהו?

"נחתי קצת וחזרתי לאולם. אני אוהבת את מה שאני עושה ונהנית מהעבודה ולכן חזרתי מהר לעניינים. עכשו אנחנו שוב יוצאות לחופשה עם סיום העונה ונותנות לראש לנוח קצת. עוד לא מדברות על העונה הבאה. ניהנה מההישג ונראה מה הלאה".

איך את רואה את הזכייה של חניכתך דריה אטמנוב בתואר ספורטאית השנה? יש יורשת ללינוי?

"אני מאוד גאה בה. היא ביצעה באליפות אירופה את התרגילים שלה בשלמות של 99 אחוז ומגיע לה להיות אלופת אירופה. לא מדברת על יורשת. היא בפני עצמה. אמנם לינוי ודשה מאותו מועדון ועם אותה מאמנת אבל הן שונות באופי, כאדם, ובאימונים. דשה עשתה הישג מטורף ואני לא משווה".

באותו נושא