מאמן השנה של הפועל: יחיעם שרעבי

לאחר המדליה האולימפית ההיסטורית של אבישג סמברג בטוקיו, סיפק המאמן למדינת ישראל אלוף עולם פאראלימפי, אסף יסעור (ספורטאי השנה של הפועל), ועוד שלוש מדליות באליפות אירופה באמצעות סמברג, רבקה באייך ונמרוד קרביצקי. מועדונו, שרעבי אמנויות לחימה, מטפח 2000 ספורטאים ב-30 סניפים בין שדרות לפתח תקוה באמצעות 20 מאמנים אבל התיאבון שלו רק מתגבר: "בספורט אתה תמיד חייב להסתכל קדימה כי מה שהיה היה. אם היום יש לנו ארבעה כוכבים אז אני מקווה שבעתיד יהיו לנו עשרים כוכבים"

שיתוף:

 דרך ארוכה עבר יחיעם שרעבי מאז נפצע בקרב העלייה לאולימפיאדת בייג'ין 2008 ועד שהפך להיות יצרן לוחמי טקוואנדו אולימפיים כמו בסרט נע, במועדונו המשתייך למרכז הפועל, שרעבי אמנויות לחימה, ואין ראוי ממנו לתואר מאמן השנה של הפועל.

"אני שמח שיש פידבק לעבודה הקשה שלנו. מאחורי כל תואר יש אלפי שעות סזיפיות וליטרים של זיעה, הרבה הפסדים ותסכול, אבל כשהעבודה הקשה משתלמת, כשאתה רואה את החניכים שלך עולים על כל פודיום וקוטפים כל פרס, כולל מדליה אולימפית היסטורית לישראל בטקוואנדו, אתה חש שיש תגמול".

שרעבי פרץ את מחסום היוקרה של חמש הטבעות לפני כשנה כשאבישג סמברג, חניכתו, הגיעה משום מקום, לפחות בעיני הקהל הישראלי, וזכתה במדליית הארד האולימפית של טוקיו 21. כעבור כמה חודשים זכה אסף יסעור (ספורטאי השנה של הפועל) בתואר אלוף עולם לטקוואנדו פאראלימפי. אליהם מצטרפים נמרוד קרביצקי עם שלוש מדליות באליפות אירופה בשלוש השנים האחרונות (כסף וארד), ורבקה באייך שזכתה השנה בארד באליפות אירופה.

יחיעם: "כולם אצלי מגיל צעיר ועכשו אנחנו קוצרים את מה שזרענו וטיפחנו במשך שנים של עבודה".

יחיעם בן ה-42 היה סגן אלוף עולם, ולאחר פרישתו הצטרף אל העסק המשפחתי שהקים אביו המאמן, ומה שהחל כמועדון צנוע בנס ציונה, הפך לרשת של 30 סניפים עם אלפיים ספורטאים ו-20 מאמנים בין שדרות לפתח תקוה. יחיעם עצמו מאמן במרכז הלאומי ברמלה.

יחיעם: "מרגע שהתחלתי לאמן, המטרה היתה לפתח ספורטאים מעבר לרמה של חוג ואני שמח שהתחילו להגיע תוצאות. לשם כיוונתי אבל אני מדגיש שזוהי רק ההתחלה של הדרך. בספורט אתה תמיד חייב להסתכל קדימה כי מה שהיה היה. אם היום יש לנו ארבעה כוכבים אז אני מקווה שבעתיד יהיו לנו עשרים כוכבים".

באותו נושא