כשבת ים כובשת את הים

מועדון השחייה של הפועל בת ים כבר הפך לשם קבוע בחבורת הצמרת של הענף בשנים האחרונות אבל פתאום אנחנו מוצאים אותו גם מחוץ לטריטוריית הבריכה עם הכלור. בת ים מעכשיו שולטת גם בים, כך אפשר לאמור בבירור אחרי שנתיים בראש פודיום תחרות השחייה במים פתוחים, אבל עדיין מכוונת לטופ בבריכה ועוסקת בהישרדות בבריכת עמידר

שיתוף:

הפועל בת- ים היא אלופת שראל לבוגרים במשחה שליחים וזה קרה באליפות ישראל לשחייה במים פתוחים שהתקיימה בסוף השבוע שעבר יחד עם תחרות הסבב העולמי בעיר אילת.

ארבעה שחייני ושחייניות הפועל בת- ים מיקס, בקי פוזדנר, אופק אדיר, מאור גורלניק ודניאל רבינוביץ, שחו במשחים אישיים וקבוצתיים והצליחו לכבוש את הפודיום.

הגדילו לעשות במשחה השליחים המעורב (מיקס) שהורכב משתי שחייניות ושני שחיינים, כשכל אחד מהם שחה 1.5 קמ בקרב מרתק מול היריבה החזקה של הפועל ירושלים. החבורה הבת-ימית ידעה לגבור על הקבוצה החזקה מהבירה בהפרש ניכר ולעלות על הפודיום כאלופי ישראל לשנת 2022 (שנה שנייה ברציפות ).

גם במשחים האישיים נרשמה הצלחה אדומה במקצה למרחק 3 קמ בו הבת-ימים הצליחו להיות מדורגים באחד משלושת המקומות הראשונים, כל אחד ואחת על פי קטגוריית הגיל אליה הם משתייכים.

בנים:

  • מאור גורלניק בן ה 17
  • מקום 1  לקבוצת גיל 16-17
  • מקום 3 לגיל בוגרים
  • דניאל רבינוביץ בן ה 16
  • מקום 2 לקבוצת גיל 16-17 (שנייה וחצי בלבד אחרי מאור גורלניק )
בנות :
  • בקי פוזדנר בת ה 18
  • מקום 2 לגילאי 18-19
  • אופק אדיר בת ה 17
  • מקום 2 לגילאי 16-17

בשנים האחרונות ענף המים הפתוחים תפס תאוצה בישראל והרבה מאד מועדונים החלו להשתתף בתחרויות של ענף אולימפי זה. הפועל בת-ים ממשיכה את מסורת הדומיננטיות בענף כחלק מתהליך האימון של קבוצת שחייני המרחקים הארוכים של המועדון עליו מספר המאמן הראשי מאיר לויה.

״טיפוח שחייני מרחקים הוא אבן היסוד של שחייני הפועל בת-ים ומהווה את הבסיס להתפתחותם של השחיינים בשלב מתקדם יותר בקריירה ההישגית שלהם".

ממתי אתם בים ואיך נולד ההישג?

"אנחנו כבר עשר שנים בים ועם הישגים מרשימים. זה לא שאנחנו מתאמנים ספציפית למים פתוחים אלא זה על הדרך למען המטרות בבריכה. כך עושים גם מועדונים אחרים. לא התאמנו בים לקראת התחרות. אנחנו מתכוננים לאליפות ישראל בעוד חודש".

עוד חדשות מבת ים: דריה גולובטי מתאמנת בהונג קונג יחד עם השחיינית הבכירה בארץ אנסטסיה גורבנקו והיא תגיע לאליפות ישראל. בקי פוזדנר חוזרת לעצמה, והעיקר, יש ללויה נציגים בכל נבחרות ישראל מקדטים ועד בוגרים, כולם מגיעים מבריכת עמידר הצנועה וזה לא מובן מאליו.

לויה: "אני מקווה שגם העונה נשחזר את ההישג של שליחת שחייניות ושחיינים לכל הנבחרות ושישפרו את הישיגיהם. בעונה שעברה מרכז הפועל מאוד סייע לנו ואני מקווה שיסייע גם השנה כי לא קל לנו כלכלית. אנחנו מתחזקים את הבריכה וזו ממש הישרדות".

באותו נושא