ג'יסר א זרקא. חדשות טובות

לא מובן מאליו שהבשורות מהעיירה הסובלת מעוני ופשע נוגעות הפעם לספורט ותקווה. קברניטי היישוב הערבי אומרים גם שלא מובן מאליו הסיוע של מרכז הפועל בהקמת מועדון כדורסל, כולל קבוצת נערות ראשונה, ובכך שכל הקבוצות, כולל הבוגרים, כבר משחקות בליגות הרשמיות העונה. והעיקר, להוציא את הילדים מהרחובות, מהאלימות ומהפשע, אל עולם הספורט

שיתוף:

הגיע הזמן לחדשות טובות מג'יסר א זרקא ועל כן מרכז הפועל התגייס להביא את בשורת הספורט לילדי העיירה בת 15 אלף התושבים שעל חופי הים התיכון ואשר נדמה כי היא רחוקה שנות אור מקיסריה הצמודה אליה.

תכירו קבוצה חדשה בליגה ב כדורסל, הפועל ג'יסר א זרקא. נכון, היתה בעבר קבוצת כדורסל ביישוב אבל היא נסגרה לפני 18 שנים. מרכז הפועל והמועצה המקומית מכניסים חיים חדשים לעיירה עם קבוצת בוגרים הבנויה על שחקני הבית הצעירים ושחקני עבר, קבוצת נערות ושתי קבוצות ילדים. בקרוב ייחנך אולם חדש עם 400 מושבים שיחליף את האולם הישן, המארח כעת את משחקי ליגה ב צפון.

מנהל מחלקת הספורט של העירייה, מנסור עמאש: "תהליך התפתחותה של מחלקת הספורט בכלל וענף הכדורסל בפרט החל את דרכּו. חרטנו על דגלנו במחלקה לבנות תוכנית מקיפה כשאחד היעדים המרכּזיים הינו שילובם של ילדים ובוגרים אשר מתאמנים בקבוצות הכדורסל, באיגוד הכדורסל, כדי שיוכלו לשחק בליגות השונות. כבר רשמנו את ארבע הקבוצות שלנו, בוגרים, נערות וילדים. השחקנים והשחקניות הביעו את שׂמחתם, הם נרגשים מן הדרך ומקווים להתקדם בעתיד. תודה ליור המועצה המקומית שייך מוראד עמאס על תמיכתו הלא נגמרת ועל העידוד שהוא מעביר לשחקנים".

לאחרונה סייר בעיירה מנכל מרכז הפועל, יורם ארנשטיין, שהתרשם מהכמות הגדולה של ילדים ונוער בכל פינה ברחובות. 5300 ילדים יש בג'יסר א זרקא, וחשוב להביא אותם לפעילות ספורטיבית על מנת שלא יפנו אל אפיקי האלימות והפשע. זו גם הפעם הראשונה בה יש קבוצת נערות במועדון.

מנסור עמאש: "אנחנו יוצרים חינוך דרך ספורט. יש אצלנו הרבה כשרונות שיבואו לידי ביטוי, וכל ילד יוכל להגשים את חלומו. הספורט הוא כלי נגד הפשע, והמסר שלנו לצעירים הוא, תתעסקו בספורט ולא באלימות ופשיעה".

מנסור מרכז את פרויקט הכדורסל יחד עם שחקן העבר גל קנז, שגם מאמן את הנערות, ואילו הישאם בערישי מאמן את הבוגרים. מנסור עצמו גדל בכפר ככדורגלן, הגיע למחלקת הנוער של מכבי תל אביב עימה זכה בתארים ושיחק בקבוצות שונות בליגה הלאומית עד שנפצע.

מנסור: "גם על כדורגל אנחנו מדברים עם הפועל, כבר יש כאן 200 ילדים שמשחקים, יש קבוצת בוגרים בליגה ג ויש לנו גם חוגי אופניים, קראטה, התעמלות ובאלט. יש גם נערות שרצות. יורם למד בסיור אצלנו על הפוטנציאל כשראה הרבה ילדים מסתובבים בכבישים, והבטיח לעזור".

ראש העירייה מוראד עמאש: "משמח לראות את קבוצת הכדורסל פעילה. לילדי ג'יסר חשוב להיות כמו כל ילדי העולם ולכוון גבוה. כבר יצאו מכאן שחקני כדורגל ואנחנו מקווים שייצאו מכאן הרבה ספורטאים ויגיעו רחוק. לשם כך היישוב זקוק לתמיכה מכל הגופים הממשלתיים שיעזרו בכך להוציא את הפשע מהרחוב".

אין צורך לפרט את כל החדשות הלא נעימות שהגיעו מג'יסר א זרקא מהתקופה האחרונה מהתחום הפלילי. מרכז הפועל, שעל סדר יומו אג'נדה של יצירת ספורט ככלי חברתי, מגיע גם לכאן ומציע את אלטרנטיבת הספורט לצעירים המקומיים ובכלל.

מנסור עמאש: "אני מודה ומעריך מאוד את חברינו במרכז הפועל על שיתוף הפעולה הלא מובן מאליו .
אנחנו ברשות המקומית ובמחלקת הספורט שלה, מאמינים בשיתוף הפעולה בין המחלקה לבין מרכז הפועל. מצאנו בארגון זה תמיכה מאוד חשובה".

באותו נושא