בועטים "לאורו"

מרכז הפועל ועמותת "לאורו" על שם לוחם יחידת דבדבן רונן לוברסקי ז"ל יוצאים לדרך בימים אלה עם תכנית להעצמת ספורטאים צעירים בשיתוף לוחמי היחידה ועל פי הגיגיו של רונן, שנמצאו לאחר נפילתו בעת פעילות מבצעית ברמאללה.

שיתוף:

עם לכתו של רונן, מצאה משפחתו פנקסים אישיים בהם כתב את מחשבותיו. רונן בנה סרגל ערכים וניסח לעצמו מודל חיים "לעשות עם עצמך חושבים כל סופ"ש או כל יום מה נתת השבוע, כמה נתת השבוע מעצמך, איך ניתן לשפר ומה לשמר".

מודל הערכים והנתינה של רונן הפך לליבה של פעילות עמותת "לאורו – העצמה חינוכית וערכית. המשפט "כמה נתת מעצמך השבוע"? אשר חקוק על מצבתו, הוא המוטו של כל פעילויות העמותה.

עמותת "לאורו" מפגישה את החניך עם עולם ערכים של אהבת הארץ וציונות באמצעות הפעלת תוכניות שונות לילדים ובני נוער המעודדות אותם להכיר את עצמם ולתת מעצמם, לחברים, למשפחה, לקהילה, לחברה ולמדינה. העמותה פועלת בקרב בני נוער מאוכלוסיות מגוונות מתוך מטרה לחבר ביניהן ולחזק את ערכיות החברה הישראלית.

החיבור למרכז הפועל

החיבור למרכז הפועל טבעי, והוא נוצר מכיוון שהפועל מהווה מזה כמאה שנים חלק מרכזי בהתפתחותו ובקידומו של הספורט בישראל, והוא מטמיע בעוסקים במלאכה ערכים של מצוינות ואורח חיים בריא.

התכנית תצא לדרך בעשרה מועדוני כדורגל המשתייכים למרכז הפועל: מטה אשר,הפועל כרמיאל, סקציה נס ציונה, הפועל מרמורק, הפועל פת, הפועל ירושלים, הפועל בש, דימונה, הפועל ירוחם, הפועל מיתר.

הפועל פתח תקוה היא הראשונה ליישום ובקרוב יתקיים מפגש חשיפת התכנית לילדים ולהורים בשיתוף הצוות המקצועי של המועדון ומדריכי העמותה, כולם בוגרי דבדבן.

מנהל העמותה איציק שטאובר: "המדריכים שלנו לא באים במקום המאמנים אלא כתוספת חיצונית. מאוחר יותר נקיים גם סדנאות להורים ולמאמנים על דמות המנהיג. בשלב הראשון מתוכננים 11 מפגשים בני שעה עם הילדים כשבכל מפגש יושם דגש על ערך אחר על פי כתבי רונן וזה יהיה חלק מהאימונים שלהם. הערכים ישולבו באימונים ותיערך שיחה עליהם".

"כמה נתת מעצמך השבוע לעצמך, למועדון, למשפחה, ללימודים, לחברים". זו דגמא אחת מכתבי רונן ואשר ריגשו את כל הקוראים אותם לאחר נפילתו. הם הם הדלק והמנוע לכל הפעילות.

שטאובר: "אנחנו ננסה לחבר בין הצלחה בלימודים לבין הצלחה במגרש הכדורגל ולא שמשהו יהיה על חשבון השני, והכל יחד עם המועדון. שכל ילד ישאל עצמו מה נתן לקהילה, למדינה. כל זה יגיע לסיכום במסע שנתי לזכר רונן ושכבר הפך למסורת ואשר מסתיים בכותל. כך, אנחנו מאמינים, הערכים יחלחלו".

רכז הכדורגל במרכז הפועל, מיכאל וייסמן: "מרכז הפועל גאה להיות שותף בפרויקט ציוני זה המקנה לילדים מגיל 12 עד 15 בכל רחבי הארץ ערכים של מצוינות, אחווה וממש הנחלת 'ואהבת לרעך כמוך' באמצעות חיילי יחידת דבדבן שמעבירים פעילות קהילתית".

באותו נושא